You are currently viewing Ile kosztuje szkolenie z LinkedIn?

Ile kosztuje szkolenie z LinkedIn?

Pytanie o koszt szkolenia z LinkedIn jest jednym z najczęściej zadawanych przez klientów… zanim jeszcze skontaktują się z potencjalnym wykonawcą. Postanowiłem wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i opisać ten temat już teraz. Być może lektura artykułu pomoże Wam w podjęciu decyzji o szkoleniu z LinkedIn dla siebie lub swojej firmy.

Uwaga! Wszystkie informacje zawarte w artykule datowane są na październik 2022. Oznacza to że jeżeli czytasz to po tym terminie, ceny mogły ulec zmianie, lecz zasada ich ustalenia jest podobna.


Z artykułu dowiesz się:

  • Co ma wpływ na cenę szkolenia z LinkedIn
  • Jaki jest zakres szkoleń z LinkedIn
  • Jaka jest orientacyjna cena szkolenia z LinkedIn dla firm

Chcąc dowiedzieć się, ile kosztuje szkolenie z LinkedIn, na początek trzeba ustalić, czy szkolenie ma być przeznaczone dla osoby prywatnej, czy dla firmy. Na potrzeby tego artykułu w pierwszej kolejności zajmiemy się firmami.

Czy cena szkolenia z LinkedIn jest wysoka?

To zależy, jak mawiają sprzedażowi i marketingowi eksperci. To zależy od wielu czynników, jak długość szkolenia, liczba uczestników, czy wreszcie ilość materiału do przerobienia.

W zakresie szkolenia z LinkedIn znajduje się bowiem nie tylko sam warsztat, ale też samo przygotowanie zajęć oraz zadania poszkoleniowe dla uczestników. W rezultacie cena za jedną osobę uczestniczącą w szkoleniu z LinkedIn dla firmy wynosi zazwyczaj około 1000 złotych. Dodajmy jednak, że całość zazwyczaj nie kosztuje mniej niż 5000 złotych, bo obejmuje także przytoczone wcześniej bonusy. Cena większości szkoleń z LinkedIn zamyka się w kwocie 10 000 zł choć są i takie za 15 000, czy 20 000 zł. Cena szkolenia z LinkedIn zależy więc od potrzeb danej firmy oraz renomy szkoleniowca. Im wyższa, tym więcej trzeba zapłacić za szkolenie.


Warto dodać, że sam program i czas trwania szkolenia z LinkedIn nie jest jedynym wyznacznikiem ceny, bo to ile kosztuje szkolenie z LinkedIn może zależeć nawet od tego… ilu trenerów je prowadzi. Czasami do zajęć dołączyć może trener, który specjalizuje się w danym segmencie rynku, bądź posiada doświadczenie w pracy z podobnymi firmami.

Szkolenie ze sprzedaży na LinkedIn

Chcąc zapewnić najwyższą jakość usług, niekiedy współpracuję z innymi trenerami, by szkolenie z LinkedIn dla mojego klienta było jak najbardziej efektywne. Zdaję sobie sprawę, że pomimo 12 lat biznesowego doświadczenia moja wiedza wciąż jest niepełna, dlatego często zapraszam do szkolenia ludzi z różnymi specjalizacjami. Jeżeli na przykład mojemu klientowi zależy na tym, by zwiększyć sprzedaż, nie waham się zaprosić do współpracy trenera sprzedaży.

Taka inwestycja może i początkowo będzie wydawać się sporym wydatkiem dla firmy, ale za to ma duże szanse szybko się zwrócić w postaci zamówień pozyskanych właśnie dzięki szkoleniu z LinkedIn. To dobry argument za jego przeprowadzeniem w sytuacji, kiedy sprzedaż nagle spada, co powoduje, że firma potrzebuje szybko zbudować strategię sprzedaży na kolejne lata.

Cena szkolenia z LinkedIn dla firmy

Pamiętajmy, że cena zależy też od samej formy warsztatów oraz liczby sesji. Czasami zdarza się, że dany klient potrzebuje przeszkolić się tylko w jednym obszarze jak np. profil firmowy. Częściej jednak potrzebne jest opanowanie nie tylko podstaw działalności na portalu, ale też bardziej zaawansowanych elementów, które pozwalają realizować zamierzone cele. Dopiero wtedy można uznać szkolenie za w pełni skuteczne.

To jednak nie wszystko. Każda firma, której cele są długofalowe, powinna zastanowić się nad skorzystaniem z dodatkowych sesji mentoringowych dla całego zespołu, co umożliwi utrwalenie wcześniej zdobytej wiedzy. Ma to oczywiście wpływ na cenę, ale już nie tak ogromną, bo jej większość stanowi samo szkolenie, nie zaś jego dodatkowe elementy. Sesje mogą odbywać się zarówno indywidualnie, jak i w większym gronie i kosztują zazwyczaj 2000 – 4000 miesięcznie.

Podsumowanie: Cena szkolenia z LinkedIn zależy od wielu czynników, ale zazwyczaj waha się w przedziale między 5 a 16 tys. Wpływ na nią ma między innymi liczba uczestników, czy program szkolenia z LinkedIn.Przykładowa kalkulacja:

  • Szkolenie z udziałem konsultanta LinkedIn
  • Liczba uczestników: 8
  • Cena za uczestnika: 1000 zł
  • Cena końcowa: = 8000 zł

 

Co wpływa na obniżenie ceny szkolenia z LinkedIn?

Jak widać, cena szkolenia z LinkedIn dla firm najczęściej waha się w przedziale między 5 a 16 tys. a wpływ na ostateczną cenę szkolenia z LinkedIn ma wiele czynników. Co jednak zrobić w sytuacji gdy nie dysponujemy takim budżetem a potrzebne jest nam szkolenie z LinkedIn? Z pomocą przychodzą tu szkolenia indywidualne. Jednym z nich jest Kurs na Markę. Cyklicznie organizowane szkolenie z LinkedIn dla osób prywatnych.

W dobie internetu możliwość przeprowadzenia zdalnego szkolenia z LinkedIn jest znacznym ułatwieniem, które wpływa na niższą cenę. Nie trzeba pokrywać kosztów dojazdu trenera do firmy, a także jego zakwaterowania. Również narzędzia, które są niezbędne do prowadzenia szkolenia z LinkedIn powinien zapewnić trener. Po stronie firmy pozostaje więc tylko zebranie pracowników w jednym miejscu o wyznaczonej godzinie oraz zapewnienie dobrych warunków do uczestnictwa w szkoleniu z LinkedIn.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci ocenić, czy szkolenie jest dobrym pomysłem, nie wahaj się skorzystać z formularza kontaktowego i zapytać o szczegóły.

Potrzebujesz pomocy z LinkedIn?

Skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji i dowiedz się jak możesz wykorzystać potencjał tej platformy do promocji swojej działalności: